Projektowanie biur – jak ocieplić wnętrze?

/ Ciekawostki/ 0 comments

Projektowanie biura nie jest prostym zadaniem. W czasie tworzenia wizualizacji należy bowiem zadbać o wiele niezbędnych detali. Ergonomiczne miejsca pracy, ułatwienie komunikacji w zespole, swobodny nadzór nad postępami to tylko niektóre z kwestii, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Oprócz praktycznej strony projektu należy jeszcze przewidzieć tę estetyczną. Twoje biuro nie może być chłodne i niezachęcające. Zobacz, jak ocieplić wnętrza niewielkim kosztem! Poznaj podpowiedzi ekspertów.

Atmosfera to podstawa

W biurze spędzamy zwykle kilkadziesiąt godzin w tygodniu. Nie ma nic bardziej męczącego niż zła atmosfera w pracy. Tworzą ją nie tylko relacje pomiędzy pracownikami czy przełożonym, lecz także otoczenie. Przebywanie w sterylnych wnętrzach, pozbawionych kolorowych dodatków czy prywatnych drobiazgów, wyposażonych w źródła chłodnego światła może negatywnie odbić się na samopoczuciu pracowników. Właśnie z tego powodu należy pomyśleć o dobrej atmosferze biura już na etapie projektowania. Warto zadbać nawet o takie detale, jak choćby zapach. Czy wiesz, że aromat kawy sprawia, że stajemy się bardziej energiczni i mamy więcej chęci do pracy? W związku z tym dobrze jest umieścić ekspres w takim miejscu, by zapach parzonej kawy zawsze roznosił się po biurze.
Dobrym pomysłem jest także zaplanowanie miejsca na biurku, przeznaczonego na prywatne drobiazgi. Ulubiona roślina doniczkowa, lampka z ciepłym strumieniem światła, ramka ze zdjęciem ukochanej osoby lub rysunkiem dziecka – to wszystko sprawi, że wnętrze stanie się cieplejsze, a Twoi pracownicy poczują się w nim swobodniej. Jeśli Twoja przestrzeń na to pozwala, daj pracownikom możliwość korzystania z niewielkich tablic korkowych, na których będą mogli przyczepiać swoje notatki lub inne materiały.

Kolorystyka w biurze

Kolorystyka w biurze zależy przede wszystkim od charakteru firmy. Stonowane, ciemne kolory świetnie sprawdzają się np. w kancelarii adwokackiej. Tworzą one wrażenie przytulności i intymności. Wielobarwne ściany i nowoczesne wzory doskonale wyglądają w agencjach reklamowych oraz innych firmach, których praca opiera się na kreatywności. Są jednak takie firmy, którym zależy na sterylnych wnętrzach w odcieniach szarości i bieli, ale nawet takie biuro można ożywić. W czarno-białych pomieszczeniach jeden kolorowy akcent może całkowicie odmienić wystrój. Wystarczy barwna pufa, miękka kolorowa poduszka czy przyjemny w dotyku dywanik, a wnętrze od razu zyska nieco ciepła. Jeśli mimo wszystko nie chcesz stawiać na wielobarwne dodatki, zadbaj o świeże cięte kwiaty w pięknym wazonie, których obecność również wprowadzi świetną atmosferę.

Światło w biurze

Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że światło naturalne w pracy sprawdza się najlepiej. Niestety nie zawsze mamy możliwość korzystania z dobrodziejstw matki natury. Wówczas musimy pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. W wielu biurach wykorzystuje się tradycyjne jarzeniówki, dające chłodne, białe światło. Z takimi lampami niezwykle trudno jest zbudować miłą atmosferę wnętrza. Właśnie z tego powodu warto postawić również na dodatkowe światło punktowe. Mała lampka, emitująca ciepły strumień światła wprowadzi dobry nastrój, a dodatkowo doświetli miejsce pracy.

Profesjonalne projektowanie i remonty biur

Jak widać wprowadzenie odpowiedniej atmosfery do biura nie jest trudne, jednak nie zawsze oczywiste. Jeśli więc myślisz o zmianie aranżacji biura lub chcesz przeprowadzić remont, powierz te prace specjalistom. Accordi Group to firma zajmująca się fit-outem. To stosunkowo nowa usługa na polskim rynku, polegająca na kompleksowej obsłudze remontów biur, sklepów, restauracji i innych wnętrz komercyjnych. Wystarczy, że zlecisz jednej firmie zaaranżowanie Twoich pomieszczeń, a oni zajmą się wszystkim – od projektu, przez remont, aż po prace wykończeniowe. Dzięki temu nie musisz samodzielnie szukać podwykonawców i zlecać zadań różnym firmom. Już dziś skorzystaj z usług Accordi Group i odmień swoje biuro kompleksowo!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*