Tabliczka na dom, czyli pomóż gościom znaleźć swoją nieruchomość

/ Inne/ 0 comments

Poszukiwania domu na osiedlu, na którym znajdziemy dziesiątki podobnych budynków, wcale nie należy do najprostszych rzeczy, nawet jeśli odwiedzasz swoich znajomych już kolejny raz. Podobny problem może mieć listonosz, kurier, dostawca zakupów czy nawet partner biznesowy, którego zdecydowałeś się zaprosić na mniej oficjalne spotkanie w sprawie zbliżającego się wspólnego projektu. Znamy jednak proste, niezwykle estetyczne i tanie rozwiązanie wspomnianego problemu, którym są oczywiście numery na posesję i tabliczka na dom. Wystarczy zawiesić je w widocznym miejscu, aby już żadna z odwiedzających Cię osób nie miała kłopotu ze znalezieniem właściwego adresu.

Oznaczenia nieruchomości od strony prawnej

Zanim przedstawimy Ci kilka możliwości oznaczenia domu, warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami prawa. Przede wszystkim w zależności od rozporządzeń gminnych lub powiatowych umieszczenie numerów na posesji jest bardzo często obowiązkowe. Czasami nie wystarczy sama liczba porządkowa – w niektórych miejscach powinna znaleźć się także odpowiednia tabliczka na dom z nazwą ulicy. Nieprawidłowe oznakowanie nieruchomości może skutkować otrzymaniem kary grzywny bądź nagany. Właściciele budynku są również zobowiązani do zapewnienia właściwej widoczności numerów i ich czystości. Oczywiście nie oznacza to, że co tydzień należy je czyścić. Trzeba po prostu zadbać o to, aby ich odczytanie nie sprawiało żadnego problemu. W niektórych miejscach może być konieczne dodatkowe oświetlenie tabliczki na dom, np. tam, gdzie brak latarni powoduje ograniczenie jej widoczności nocą.

Numery na dom i posesję

Numery na dom to najpopularniejsze i najtańsze rozwiązanie. Wystarczy wybrać cyfry odpowiadające Twojemu adresowi, a następnie umieścić je na zewnątrz nieruchomości w widocznym miejscu. Tego typu produkty warto wybierać w większych rozmiarach i w kolorze kontrastującym z fasadą budynku, aby uniknąć trudności z ich odczytaniem. W sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych można znaleźć numery na posesję w różnych odsłonach, np. ze stali nierdzewnej czy aluminium o wykończeniu satynowym, mosiądzowym i miedziowym.

Numery na posesję wcale nie wymagają skomplikowanego montażu oraz dużego wydatku. Wiele propozycji jest samoprzylepna, dzięki czemu wystarczy odkleić warstwę zabezpieczającą, a następnie przycisnąć je do ściany i gotowe. Koszt jednej cyfry waha się w granicach od kilku do kilkunastu złotych i jest uzależniony od materiału, z którego została wykonana, i jej wielkości. Jeśli martwisz się o ewentualne zniszczenia, np. pod wpływem nadmiernych opadów, warto wybrać numery na dom z nierdzewnych i wytrzymałych surowców.

Tabliczka na dom

Tabliczka na dom występuje w dwóch formach – może zawierać wyłącznie numer lub nazwę ulicy, a w przypadku wsi nazwę miejscowości. Tego typu rozwiązania sprawdzają się nie tylko w lokalach mieszkalnych. Możesz zdecydować się na nie w przypadku, gdy w domu posiadasz swoje biuro i chciałbyś ułatwić jego znalezienie klientom czy partnerom biznesowym. W internecie znajdziesz wiele miejsc, w których zamówisz wybrany produkt z dostawą w bardzo atrakcyjnej cenie. Tabliczka na dom może być wykonana z plastiku, aluminium czy stali nierdzewnej. Podobnie jak i w przypadku numerów na posesję znajdziesz wiele wersji kolorystycznych i kształtów oraz sposobów montażu.

Jak się okazuje popularne numery na dom to nie tylko sposób na ułatwienie gościom znalezienia Twojej nieruchomości, lecz także możliwość uniknięcia kary grzywny lub nagany. Pamiętaj, aby umieścić ją w widocznym miejscu i regularnie sprawdzać, czy coś nie utrudnia jej odczytania z ulicy. Odpowiednio zamontowana tabliczka na dom powinna utrzymać się w nienaruszonym stanie przez wiele lat, nawet w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*