Lektor potrzebny od zaraz!

/ Ciekawostki/ 0 comments

Lektor to osoba, której potrzebujemy w najmniej oczekiwanym momencie. Stworzenie powitalnego nagrania na firmowej infolinii, realizacja dźwięku w reklamie radiowej czy podłożenie głosu do filmu promocyjnego – te wszystkie sytuacje sprawiają, że zaczynamy szukać lektora. Oczywiście w pierwszej kolejności szukamy idealnego głosu wśród rodziny czy znajomych. Zawodowy lektor to jednak nie tylko głos. O jego przewadze nad amatorami decyduje nienaganna dykcja, umiejętności aktorskie, a przede wszystkim ogromne doświadczenie. Zobacz, jak znaleźć najlepszego lektora do swoich potrzeb.

Casting na własną rękę

Dzięki możliwościom, jakie dają nam media społecznościowe, możemy bez trudu przeprowadzić casting na idealnego lektora. Wystarczy dołączyć do odpowiednich grup,  np. na Facebooku i umieścić post, w którym zamieścimy informacje, dotyczące nagrań, których potrzebujemy. Dzięki temu możemy uzyskać próbki naprawdę wielu głosów z całego kraju. Chętni młodzi lektorzy z pewnością podzielą się swoimi nagraniami. Pamiętaj jednak, że wiele próbek zostało zrealizowanych w domu przy pomocy amatorskiego sprzętu. Osoby, zajmujące się nagraniami lektorskimi amatorsko często nie mogą pozwolić sobie na skorzystanie z profesjonalnego studia. Nie przekreślaj ich! Być może to właśnie ten głos idealnie zabrzmi w Twojej słuchawce lub w filmie promocyjnym firmy.

Banki głosów

Bank głosów to świetne rozwiązanie, jeśli szukasz naprawdę profesjonalnych lektorów. Pamiętaj jednak, że ich cena jest odpowiednio wyższa w stosunku do osób, zajmujących się nagraniami amatorsko. Warto jednak pamiętać, że technika i doświadczenie profesjonalnego lektora mogą okazać się bezcenne. Nagrania lektorskie, umieszczone w banku głosów, są zazwyczaj realizowane w studio nagraniowym, dzięki czemu mają o wiele lepszą jakość. Głos, który na nich usłyszysz najpewniej odpowiada temu, jaki będzie na Twoim nagraniu. Pamiętaj jednak, że nie tylko barwa jest najważniejsza. Wybierając lektora, zwróć uwagę na jego intonację, akcent oraz dykcję. Wyraźne mówienie, odpowiednie zaznaczanie pytań lub zdań twierdzących, a także przekazywanie emocji głosem to ważne cechy dobrego lektora.

Wybór odpowiedniego lektora to nie lada wyzwanie. Przesłuchując nagrania lektorskie, należy zwrócić uwagę na wiele czynników, które mogą zadecydować o owocnej współpracy. Warto poświęcić czas na przesłuchanie próbek, gdyż wybór odpowiedniego głosu może przyczynić się do Twojego sukcesu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*