Ręczniki hotelowe w Twoim domu

/ Ciekawostki, Inne/ 0 comments

Wybór ręczników może nastręczać wielu trudności. Chcemy, aby były one ładne, a równocześnie wchłaniały wodę i szybko wysychały, a przy tym wyróżniały się dużą odpornością na zużycie. Niełatwo jest wybrać ręcznik, który odpowie na wszystkie nasze potrzeby. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie ręczników hotelowych w gospodarstwie domowym. Koniecznie przeczytaj poniższy tekst i sprawdź, dlaczego warto zainwestować w ręczniki hotelowe.

Ręczniki hotelowe – zalety

Ręczniki hotelowe produkowane są w taki sposób, aby mogły być często prane i intensywnie użytkowane. Z tego powodu odznaczają się wysoką jakością. Zazwyczaj wykonane są z bawełny klasycznej, dzięki czemu świetnie wchłaniają wodę. Na rynku możemy też odnaleźć ręczniki hotelowe z domieszką bambusa. Połączenie bawełny i włókien bambusowych sprawia, że materiał zyskuje właściwości bakteriobójcze, a dodatkowo bardzo szybko schnie. Szukając ręczników hotelowych możemy natrafić także na te, wykonane z bawełny egipskiej. Odznaczają się miękkością, sprężystością i wytrzymałością. Ręczniki tego typu stają się coraz bardziej miękkie po każdym praniu.

Ręczniki hotelowe są przede wszystkim bardzo wytrzymałe. Codzienne pranie w około 60 stopniach to nie lada wyzwanie dla domowych ręczników. Tymczasem te, używane w hotelach muszą sprostać trudnym warunkom. W innym przypadku hotele i pensjonaty musiałyby nieustannie kupować nowe ręczniki. Właśnie z tego powodu warto zainwestować w modele, dedykowane hotelom. Dzięki dużej wytrzymałości ręczniki hotelowe będą służyły nam latami.

Oprócz wytrzymałości, wchłanialności i szybkiego wysychania, ważny jest także wygląd ręczników hotelowych. Wśród wielu modeli z pewnością odnajdziesz te, które podkreślą klimat twojej łazienki. Czasy, gdy produkowano wyłącznie białe ręczniki hotelowe bezpowrotnie minęły. Obecnie producenci prześcigają się, by ich wyroby były oryginalne, a równocześnie eleganckie.

Dobry i tani ręcznik hotelowy?

Dobre ręczniki, podobnie jak inne tekstylia, nie są tanie. Wiele osób szuka dobrych i tanich ręczników kąpielowych, podczas gdy te dwa przymiotniki zazwyczaj się wykluczają. Tani ręcznik może pięknie wyglądać, jednak po wieczornym prysznicu będziemy rozczarowani. Materiał, ślizgający się po ciele, nieprzyjemny w dotyku i często zostawiający nitki lub nieprzyjemny pył na skórze – to tylko niektóre z przywar tanich ręczników. Dobre ręczniki hotelowe to inwestycja na lata.

Kupując ręczniki do łazienki warto zwrócić uwagę na ich gramaturę. Często wydaje nam się, że im grubszy i cięższy ręcznik, tym lepszy. Tymczasem prawda wygląda nieco inaczej. Najpopularniejsze i najtańsze ręczniki mają gramaturę od 300 do 400, co oznacza, że są cienkie i szybko schną, jednak mogą słabo wchłaniać wodę. Najlepiej w domowym zaciszu sprawdzają się te o gramaturze 450-500. Zajmują stosunkowo niewiele miejsca, są grubsze, dobrze wchłaniają wodę, a równocześnie szybko schną. Najcięższe i najgrubsze ręczniki to te o gramaturze powyżej 550 – są miękkie, ciężkie i grube. Zajmują dużo miejsca, wchłaniają wodę, ale zazwyczaj bardzo długo schną.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*