Czyszczenie i konserwacja w jednym, czyli chemia samochodowa Łódź

/ Automoto/ 0 comments

Wnętrza naszych samochodów narażone są na wiele zanieczyszczeń. Nie bez znaczenia jest także pozostawianie auta w pełnym słońcu – promieniowanie UV ma niekorzystny wpływ na elementy plastikowe. Jeśli więc chcemy dobrze wyczyścić i odpowiednio zabezpieczyć wnętrze samochodu, warto zainwestować w odpowiednią chemię samochodową. Dzięki temu unikniemy przebarwień, przykrego zapachu czy krótkotrwałego efektu. Zobacz, jak zadbać o swoje auto z użyciem chemii samochodowej.

Czyszczenie czy konserwacja? Chemia samochodowa

Na rynku istnieje wiele preparatów, przeznaczonych do czyszczenia wnętrz auta. Na półkach znajdziemy zarówno szampony czy pianki, przeznaczone do tapicerki, jak i mleczka oraz pasty do mycia i nabłyszczania pozostałych powierzchni. Wśród chemii samochodowej największą popularnością cieszą się produkty czyszcząco-konserwujące. Z pewnością nie raz zastanawiałeś się, czy warto z nich korzystać. Naszym zadaniem w przypadku chemii samochodowej sprawdza się dobrze znane powiedzenie, że gdy coś jest do wszystkiego to jest do niczego. O wiele lepiej sprawdza się zainwestowanie w dwa różne produkty: jeden do czyszczenia auta, drugi do konserwacji powierzchni. Warto pamiętać, by dostosować je do materiałów, które mamy w samochodzie.

Odkurzanie przed chemią samochodową

Chemia samochodowa Łódź to produkty, których możemy używać wyłącznie po uprzednim dokładnym odkurzaniu wnętrza. Jeśli twój samochód jest zawilgocony, lepiej nie używaj w tym celu tradycyjnego, domowego suchego odkurzacza, ponieważ może to doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

Domowy odkurzacz zazwyczaj dobrze sprawdza się w aucie, jednak zdecydowanie zbyt rzadko wyposażony jest w odpowiednie końcówki. Lakierowane  czy drewniane części nie mogą być bowiem odkurzane przy pomocy plastikowej twardej końcówki. Taki zabieg może pozostawić brzydkie rysy, które nie sposób usunąć. Warto zatem zaopatrzyć się w odpowiednie końcówki, kompatybilne z posiadanym przez nas sprzętem. Zwróć uwagę na delikatne szczotki i wąskie zakończenia, pozwalające dotrzeć do szczelin.

Chemia samochodowa – mycie wnętrza

Odkurzanie całego auta – nie tylko tapicerki – jest bardzo istotne. Jeśli tego nie zrobimy, podczas mycia może wytworzyć się błoto, a brud zostanie głębiej wtarty w siedzenia. Po dokładnym odkurzaniu przychodzi czas na używanie chemii samochodowej. Wszystkie plastikowe, drewniane i tym podobne elementy należy najpierw dokładnie umyć. Do tego celu możesz użyć specjalnej chemii samochodowej lub skorzystać ze zwykłego sprayu do czyszczenia mebli domowych.

Pamiętaj, aby dokładnie oczyścić wszystkie powierzchnie tak, aby nie pojawiły się przebarwienia czy zacieki. Myjąc i pielęgnując plastikowe elementy we wnętrzu auta, warto odpowiednio zabezpieczyć tapicerkę.

Chemia samochodowa – konserwacja

Konserwacja to bardzo ważny element czyszczenia auta. Produkty, przeznaczone do konserwacji różnych materiałów i powierzchni, z pewnością odnajdziesz w bogatej ofercie chemii samochodowej. Na rynku dostępne są preparaty w sprayu, mleczka czy pasty. Te pierwsze produkowane są na bazie silikonu i są bardzo łatwe w użyciu, jednak stosunkowo krótkotrwałe. Pasty czy mleczka mogą być droższe, jednak są bardziej wydajne, a zarówno efekt, jak i zapach chemii samochodowej utrzymuje się przez dłuższy czas. Pamiętaj, aby każdy preparat, który wybierzesz do konserwacji, zawierał filtr UV.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*