Ekskluzywna restauracja w Warszawie

/ Gastronomia/ 0 comments

Warszawa to zagłębie dobrych restauracji. W wielu miejscach można zjeść naprawdę smacznie i zdrowo, nie zostawiając przy tym fortuny. Na gastronomicznej mapie Stolicy znajdują się również punkty, które swoją elegancją oraz wysublimowaną kuchnią przyciągają biznesmenów i osoby z pierwszych stron gazet. Czy rzeczywiście warto odwiedzić osławione warszawskie restauracje? Sprawdziliśmy to!

Restauracja Zielnik – gwarancja wyjątkowych przeżyć

Jako pierwszą wzięliśmy pod lupę restaurację Zielnik. Lokal mieści się na warszawskim Mokotowie, czyli w jednej z najbardziej modnych dzielnic stolicy. Zielnik uchodzi za restaurację ekskluzywną – nie bez powodu. W menu bowiem możemy odnaleźć pozycje, których brzmienie znamy jedynie z telewizyjnych programów kulinarnych, jak choćby kurki z karmelizowanym kalafiorem i jajkiem przepiórczym czy sałatkę z ośmiornicą, kaparami i młodymi ziemniakami.

Pieczę nad kuchnią trzyma młody i kreatywny szef kuchni – Paweł Wojtkowski. Od 2014 roku raczy swoich gości wyszukanymi daniami, które recepturami nawiązują do tradycji. Restauracja może pochwalić się wieloma prestiżowymi nagrodami, między innymi Złotym Widelcem. Częstymi gośćmi są tu biznesmeni oraz celebryci.

Restauracja Stary Dom – biesiada w dobrym stylu

Kolejny mokotowski lokal dla gości z zasobniejszym portfelem. Wybierając się do Starego Domu należy pamiętać, aby zarezerwować stolik z odpowiednim wyprzedzeniem, bowiem wieczorami restauracja dosłownie pęka w szwach. W lokalu odnajdziemy dwa różne menu – jedno weekendowe, jedno na dni powszednie. Oprócz papryki faszerowanej kozim serem odnajdziemy tu także tradycyjne dania kuchni polskiej, przygotowane w niebanalny sposób. Dodatkowo w menu znajdują się pozycje, dedykowane najmłodszym gościom.

W tym lokalu pieczę nad kuchnią trzyma kucharz z wieloletnim doświadczeniem – Rafał Kowalczyk. W restauracji dania zmieniają się w zależności od pory roku. Wiele pozycji z menu przygotowuje się na oczach gości. Wśród stałych klientów Starego Domu możemy odnaleźć bardzo znane nazwiska. Osoby, które regularnie odwiedzają restaurację, chwalą ją za swoisty klimat, sprzyjający biesiadowaniu.

Restauracja Papu – idealne miejsce na spotkania biznesowe

Restauracja Papu również usytuowana jest na Mokotowie. To właśnie w tym lokalu najczęściej można spotkać eleganckich biznesmenów, omawiających szczegóły interesów przy lampce wybornego wina. Restauracja Papu stwarza bowiem niepowtarzalny, intymny klimat, pozostając równocześnie niezwykle ciepłym i eleganckim wnętrzem. W menu również odnaleźć można niebanalne propozycje jak pierożki z bażantem w sosie tymiankowym czy policzki wołowe z borowikami i pierożkiem z pieczonego ziemniaka – a to tylko przystawki! Restauracja serwuje także wyśmienite desery.

Kuchnia to serce każdej restauracji. Tutaj pierwsze skrzypce gra Bartosz Kędra – szef kuchni. Obsługa tworzy menu lokalu w oparciu o sezonowe produkty, zatem dania zmieniają się w zależności od pory roku. Papu może pochwalić się wieloma prestiżowymi nagrodami, chociażby wyróżnieniem w rankingu Najlepszych Restauracji dziennika Rzeczpospolita. Choć restauracja oferuje także menu dla najmłodszych, zazwyczaj spotykają się tam celebryci lub biznesmeni.

Wszystkie wymienione restauracje z pewnością można uznać za ekskluzywne. Wyśmienita kuchnia, wspaniała obsługa, wysublimowane dania i bogata oferta alkoholi z całego świata – to najbardziej cenią sobie goście, odwiedzający wyżej wymienione lokale. Korzystając z tych dobrodziejstw należy jednak pamiętać, że wszystko ma swoją cenę.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*