Usługi detektywistyczne – przebiegłość przede wszystkim!

/ Ciekawostki/ 0 comments

Usługi detektywistyczne w naszym kraju zazwyczaj kojarzone są ze sprawami kryminalnymi lub niewyjaśnionymi zaginięciami. Wówczas to różni detektywi pokazują się w mediach, organizują konferencje prasowe lub wydają oświadczenia. Zazwyczaj jednak praca detektywów wygląda zupełnie inaczej. Najczęściej są oni bowiem wynajmowani w celu zdobycia dowodów zdrady małżeńskiej. Kiedy jeszcze możemy zdecydować się na usługi detektywistyczne? Sprawdź!

Usługi detektywistyczne dla firm

Podejmując współpracę z kontrahentem lub zatrudniając nowego pracownika często chcemy poznać więcej informacji na jego temat. W tym przypadku usługi detektywistyczne sprawdzą się doskonale. Zanim bowiem podpiszemy ważną umowę na wysoką kwotę, warto zbadać potencjalnego partnera biznesowego. W tym celu często przeprowadzany jest wywiad gospodarczy. Detektyw ma wówczas za zadanie zdobycie wszelkich informacji na temat badanego przedsiębiorstwa oraz jego właścicieli. Podczas takiego zlecenia weryfikowany jest majątek firmy, jej zadłużenie, liczba klientów i inne ważne czynniki, mogące wpływać na atrakcyjność biznesową przedsiębiorstwa.

Detektyw może również pomóc nam w sprawdzeniu zachowania naszych pracowników. Jeśli masz podejrzenia co do uczciwości osób, które zatrudniasz, warto skorzystać z usług detektywistycznych. Specjalista może bowiem sprawdzić, czy pracownicy wykorzystują firmowy sprzęt do celów prywatnych, np. samochód lub telefon. Poza tym może również na zlecenie zweryfikować podstawy zwolnienia lekarskiego oraz sprawdzić, czy pracownik odpowiednio z niego korzysta.

Usługi detektywistyczne dla osób prywatnych

Do prywatnych usług detektywistycznych należy cała gama różnego rodzaju możliwości. Najpopularniejszym jest wynajmowanie specjalistów do śledzenia współmałżonków w celu zdobycia dowodów zdrady, które mogą być wykorzystane podczas rozprawy rozwodowej, jednak sprawy obyczajowe to nie jedyne zadania detektywa.

Prywatny detektyw zajmuje się także:

  • tworzeniem raportów osobowych – ustalaniem faktycznej sytuacji osoby lub podmiotu,
  • weryfikacją danych – porównywanie podanych danych osobowych ze stanem rzeczywistym,
  • poszukiwanie osób zaginionych i ukrywających się – ustalaniem adresu pobytu osób zaginionych,
  • wywiadami – weryfikacją pełnej sytuacji majątkowej osoby lub podmiotu ze wskazaniem możliwości, np. windykacji,
  • badaniami balistycznymi i analizą DNA.

Usługi detektywistyczne: detektyw kobieta

Branża detektywistyczna wciąż zdominowana jest przez mężczyzn, choć kobiety śmiało wkraczają w jej progi. Dla wielu osób detektyw kobieta to osoba bardzo pożądana. Płeć piękna ma bowiem wiele możliwości, których mężczyźni zostali pozbawieni. Po pierwsze osoba obserwowana raczej nie spodziewa się tego, że detektywem może być kobieta. Zazwyczaj ignoruje zatem otaczające go panie, przywiązując szczególną uwagę do mężczyzn.

Inną zaletą detektywów kobiet jest ich wrodzona przebiegłość, a także empatia i umiejętność słuchania. Dzięki temu to właśnie kobiety budzą większe zaufanie u klientów oraz osób podejrzewanych.

Warto też zwrócić uwagę na urodę kobiet, które często wykorzystują ten aspekt w swojej pracy detektywistycznej. Oprócz tego panie mają dużą zdolność do szybkiej zmiany wyglądu, dzięki czemu mogą w mgnieniu oka dopasować się do otaczającej rzeczywistości. To wszystko sprawia, że kobiety w usługach detektywistycznych są niezwykle pożądane.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*