Plandeki rolnicze – chroń swoje zbiory

/ Inne/ 0 comments

Rolnictwo to dziedzina, która wymaga szczególnej dbałości o efekty pracy. Czasem nawet niewielka porcja wilgoci może zniszczyć wielomiesięczne wysiłki. Plandeki rolnicze są idealnym sposobem na ochronę plonów czy ziaren przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Świetnie sprawdzą się także podczas transportu. Sprawdź, jakie plandeki rolnicze sprawdzą się najlepiej.

Przyczepy z plandekami rolniczymi

Nowoczesne przyczepy zazwyczaj są już wyposażone w plandeki rolnicze. Nie każdy jednak ma możliwość zakupu tego typu sprzętu. Wielu rolników wciąż korzysta z przyczep, które lata świetności mają już za sobą. Na szczęście niemal do każdego pojazdu tego typu możemy dokupić plandeki rolnicze. Wszystko zależy od wielkości przyczepy oraz możliwości mocowania plandeki. Jeśli nie masz pewności, czy do twojej przyczepy można zamontować plandekę, udaj się do specjalistów.

Plandeki to najlepszy sposób na ochronę twoich plonów. Czas zbiorów charakteryzuje się dużymi wahaniami pogody. Często podczas pokonywania trasy z pola do domu lub do skupu może zaskoczyć nas deszcz, które zniweczy kilkumiesięczny wysiłek. Aby uniknąć takich sytuacji, warto zainwestować w plandeki i korzystać z nich regularnie. Plandeki rolnicze sprawdzają się także podczas transportu ziaren, a także sprzętu rolniczego.

Plandeki rolnicze dostępne na rynku

Plandeki rolnicze to produkty powszechnie dostępne. Dzięki ogromnemu wachlarzowi możliwości możemy wybierać pomiędzy plandekami z różnych materiałów, o różnym przeznaczeniu, w różnych kolorach i oczywiście w różnych cenach.

Najtańsze plandeki to produkcja chińska, a ich koszt waha się w granicach 75-125 zł na przyczepę o wymiarach 4×2 m. Wykonane są z LDPE, czyli polietyleniu niskiej gęstości). Są cienkie, czego skutkiem jest łatwość rozrywania materiału. Najczęściej spotykane są w gramaturach od 80g/m2 do 200g/m2. Ich niska jakość sprawia, że zapobiegają przedostawaniu się wilgoci jedynie w teorii.

Solidniejsze plandeki są droższe. Płachty, wykonane z PCV, mogą kosztować 350-400 zł na przyczepę o wymiarach 4×2 m. Cechują się gramaturą od 620g/m2. Posiadają poliestrową siatkę usztywniającą, chroniącą przed działaniem promieni UV, które prowadzą do kruszenia materiału. Są wytrzymałe i wodoodporne.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*